Tomasz Banasiak: Programista zawodowy od 8 lat, programista pasjonat od zawsze. Bez przywiązania do technologii, bo one jak moda lubią się zmieniać. W RST członek zespołu odpowiedzialnego za Archiwum, czyli bezpieczne przechowywanie i indeksowanie dużych zasobów danych, w tym ponad 15 miliardów wiadomości wysyłanych przez użytkowników. Absolwent II LO Leszno.

Oprócz spotkania z naszą grupą Scrum, Tomek poprowadził dla naszych uczniów trzy wykłady:

LEKCJA 7 - 13:30 - SALA 23A
Sztuczna Inteligencja - czeka nas rewolucja czy zagrożenie?

"Zanim doczekamy się humanoidalnych robotów w naszych domach, mamy możliwość obserwacji na własnych oczach czwartej rewolucji przemysłowej - sztucznej inteligencji, która może drastycznie zmienić otaczający nas świat w sposób niemal niezauważony dla przeciętnego człowieka. Czy to wielka szansa czy zagrożenie rodem z filmów Sci-Fi?"
Poziom: łatwy, brak wymaganej wiedzy

LEKCJA 8 - 14:20 - SALA 23A
Jak stworzyć własną "sztuczną inteligencję" w 15min?

"SI to gorący temat, ale kojarzy się z ciężkimi matematycznymi modelami. W mojej prezentacji chcę pokazać, że można zacząć przygodę z tworzeniem sztucznych inteligencji mając tylko podstawową wiedzę i zwykłą przeglądarkę internetową. Podczas tej prezentacji zobaczymy, krok po kroku, jak zaprogramować własną sieć neuronową mając do dyspozycji tylko przeglądarkę i Javascript"
Poziom: Średniozaawansowany, wymagane podstawy programowania w dowolnym języku (przykłady są w Javascript)

LEKCJA 9 - 15:10 - SALA 23A
Systemy kontroli wersji na przykładzie GIT

"Bez kontroli wersji nie obędzie się dziś żaden duży projekt informatyczny. W tej prezentacji chcę pokazać, że GIT-a można wykorzystać też we własnych, małych projektach oraz zdradzić jakie mechanizmy stoją za tym narzędziem i dlaczego działa ono tak dobrze"
Poziom: Średniozaawansowany, wymagane podstawy programowania

LEKCJA 10 - 16:00 - SALA 25A
Spotkanie zamknięte z grupą SCRUM CODE KOPERNIK

Rozmowy na temat pracy developera