Krzysztof Skibiński: Ukończył kierunek informatyka na PWSZ Leszno. Programował już zanim poznał słowo "programowanie". Zawodowo jako programista pracuje od dwóch lat. Uwielbia grać w, modyfikować i tworzyć gry planszowe i komputerowe. Absolwent II LO Leszno.

W środę, 28 marca odbyło się kolejne spotkanie, tym razem z Krzysztofem Skibińskim - programistą pracującym w Lesznie. Dzięki rozmowie z naszym gościem, mieliśmy okazję poznać jak wygląda nauka na leszczyńskim PWSZ oraz jak przekłada się to co jest na studiach później na życie codzienne i pracę. Dowiedzieliśmy się jak wygląda studiowanie w kierunkach informatycznych i czym powinniśmy się zainteresować przed pójściem na nie, aby mieć tam lepszy start. Krzysztof opowiedział nam również o tym jak wygląda jego praca i na co należy zwrócić uwagę. To spotkanie pomogło nam spojrzeć realnie na przyszłe plany, dzięki czemu w przyszłości łatwiej nam będzie podjąć wybór odnośnie naszej uczelni i rodzaju firmy dla której chcemy pracować.

PATRYCJA

Zosia - Dowiedziałam się kilku przydatnych rzeczy, na przykład jak to naprawdę jest z fizyką i matematyką na studiach oraz jak wygląda praca programisty i praktyki w firmie.

Klaudia - Dzięki spotkaniu dowiedziałam się więcej na temat różnych zastosowań programowania oraz trudności związanych ze studiowaniem informatyki.

Wojtek - Dowiedziałem się ze PWSZ w Lesznie to nie jest zła szkoła. Usłyszałem o tym jak wyglądają studia i jakie są na studiach wymagania. Usłyszałem dobre rzeczy na temat firmy C&C i ich innych odłamów i jak fajnie wygląda tam praca.

Filip - Dowiedziałem się czegoś nowego o studiach, pracy jako programista, wadach i zaletach programowania. Poznałem również zaskakującą dobrą opinię na temat PWSZ i warunków nauczania na tej uczelni.

W spotkaniu uczestniczyli też uczniowie z klasy 1E i 2E z profilu politecznicznego IILO.